TAKIE WAGARY MOGĄ BYĆ CZĘŚCIEJ!

Takie wagary mogą być częściej - to komentarz uczniów kl. II gimnazjum ze Skibniewa po pobycie w siedleckiej WAGAROWNI, gdzie 3 marca w trzech zamkniętych pokojach: ARESZT, KAJUTA KAPITANA PIRATÓW I STATEK KOSMICZNY wcielili się w bohaterów pewnej historii.
Ich zadaniem było wydostać się z pokoju w ciągu 60 minut, wykorzystując jedynie logiczne myślenie, kreatywność i spostrzegawczość. Aby opuścić Escape Room, trzeba było rozwiązać kilkanaście zagadek, znaleźć wszystkie wskazówki, skojarzyć pewne rzeczy, wykonać zadania, a przede wszystkim umieć współpracować w grupie. Było wiele emocji, ale spacer po Siedlcach pozwolił na ich wyciszenie.

W Miejskim Ośrodku Kultury uczniowie obejrzeli Musical Alternatywnego teatru Tańca Luz „Dzieci Powstania’44”, który powstał w hołdzie Małym wielkim Powstańcom Warszawy, którzy oddali Polsce swoje 9, 13, 14 lat.. Po spektaklu gimnazjaliści z radością stanęli ramię w ramię do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Joanna Próchenko